RSS
niedziela, 27 marca 2011
11. Bransoletki z muliny

Ostatnio zrobiłam bardzo fajną bransoletkę z muliny :) No i nareszcie była okazja, żeby pokazać też tą poprzednią :)

 

uwielbiam bransoletki w paski :) to najprostszy wzór i można ją zrobić w pół godziny :)

piątek, 25 marca 2011
10. Kolczyki

Drugi raz robiłam tak na poważnie jakieś kolczyki. Na poważnie to znaczy mając wiekszy wybór koralików, narzędzi itp.

Te kuleczki są z Fimo, troche nienajlepiej wyszło mi te łączenie żyłką, ale trening czyni mistrza. Za kilka tygodni będę śmigac z tymi kolczykami ;)

Tagi: kolczyki
18:32, alex_sue
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 21 marca 2011
9. Kwiecień gotowy!

Kwiecień już gotowy, zostaje tylko czekać :) Niestety nie wyszedł do końca tak jak chciałam, bo kolory zmieniałam sama na Ariadnę :(

Haftowany na beżowej Aidzie 18, dwoma niciami Ariadny.

Teraz kupuje ramke i jestem gotowa na kwiecień :)

niedziela, 20 marca 2011
8. dużo zaczynam, mało kończę...

Dużo prac zaczęłam, na razie cieżko mi idzie ich kończenie, ale kiedyś zrobie to na pewno ;) Ostatnio przeglądając mój magiczny karton, w którym są wszystie prace które kiedyś zaczęłam znalazłam pierwsze obrazki które haftowałam i postanowiłam zrobić je od nowa. Taką pracą jest np. Wordsworth (nie wiem, czy tu jakiegoś błędu nie zrobiłam)

Teraz jest już wyhaftowane dużo więcej, ale nie mam jeszcze zdjęć. W najbliższym czasie na pewno pokażę postępy :)

Drugim obrazkiem który zaczęłam a nie dokończyłam, jest kwietniowy kalendarz :)

Tutaj postęp też jest trochę wiekszy, bo praktycznie całe tło za napisem mam już gotowe. Oba obrazki haftowane na Aidzie 18, dwoma niciami Ariadny, z tym że kalendarz ma kanwę beżową, a Wordsworth białą :)

Poza tym wielkie dzięki dla Pieguchy, za wzorek. Swoją drogą bardzo lubie jej blog i go bardzo polecam :) dziękuję również za komentarze i zapraszam ponownie :)

 

niedziela, 13 marca 2011
7. czyli szybki przerywnik :)

Chora byłam w tym tygodniu, więc miałam więcej czasu na haftowanie. Dlatego powstał taki przerywnik od zakładki:

Haftowany na białej Aidzie 14, dwoma niciami Ariadny.

Jakoś tak mam, że jak coś haftuje, to nie mogę się doczekać końca i zaczynam inny. Lubie szybko widzieć postępy :) W tym obrazku nie podobają mi się tylko te prześwity, ale tak ogólnie to jest super. Jest zszyty jak biscornu, złotą muliną metalizowaną DMC - jest straszna!

Poza tym dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie :)

poniedziałek, 07 marca 2011
6. kolejna zakładka i jak dokończyłam poprzednią :)

Dokończyłam poprzednią zakładkę tak jak mi mówiłyście (nie wiem czy dokładnie o to chodziło, ale ile osób, tyle pomysłów, więc i tak baaaardzo wszystkim dziękuje :) ). Na spód dałam filc, a właściwie dwie warstwy a do środka, pomiędzy filc a hafcik tekturkę. Wygląda tak:

zostało jeszcze tylko prasowanie i gotowe :) poza tym powstaje jeszcze jedna zakładka, również ze wzoru Micheala Powella, ok 3/4 już gotowe:

Na razie mało co widać, bo backstitchy nie ma, a poza tym zrobił mi się z niej straszny wygniotek, bo ja tamborka nie używam, więc strasznie gnę wszystko. Poza tym zdjęcie też nie najlepsze.

Na koniec takie zdjęcie :)

 

niedziela, 06 marca 2011
5. Origami ciąg dalszy...

... czyli znowu nuda ;) Dzisiaj tylko jedna bryłka, ale już niedługo koniec z origami, bo haftowanie zakładki zbliża się do końca :)

Zdjęcie nie najlepsze, coś ze światłem nie wyszło. Bryłka z tej samej książki co zawsze, czyli Floral Globe, autorstwa Tomoko Fuse. Wyszła troche pognieciona, bo walczyłam z nią baardzo długo, żeby kleju nie używać. No i się udało :)